top of page

Azylový dům pro matky s dětmi

„Náš azylový dům je oproti ostatním hodně komunitní… jsme spolu opravdu každý den.“


Cílovou skupinou azylového domu v Jasmínové ulici jsou – jak je už z názvu patrné – pouze maminky s dětmi. Jak vedoucí pracoviště paní Kellnerová upozorňuje: „Tady jste na území žen.“


Na období jednoho roku (což je v azylových domech standardní doba) zde nacházejí domov maminky, které se třeba pohádaly s rodinou a nemají kde bydlet, vyhodil nebo opustil je partner, či přicházejí z kojeneckých ústavů pro matky v krizových situacích. Jsou tu i maminky, které se v azylovém domě ocitly poprvé.


„Máme ještě jedno omezení, děti musí být do 12 let. Je tomu tak proto, že naše pokoje jsou opravdu malé, je tady všechno slyšet,“ vysvětluje paní Kellnerová. Díky této věkové hranici se azylovému domu na Jasmínové ulici daří zajišťovat bezpečí, klid a pořádek.


Je zde 9 ubytovacích jednotek o velikosti 1+kk s vlastním sociálních zařízením pro 9 maminek s maximálně dvěma či třemi dětmi. Nevelké prostory domu mají ale také své výhody.


„Náš azylový dům je oproti ostatním hodně komunitní… Jsme spolu opravdu každý den.“ Dvě sociální pracovnice s maminkami sdílejí jejich každodenní radosti i starosti, nedávno například vysvědčení jejich ratolestí.


Klientkám vyhovuje také lokalita azylového domu, zamčeného za branou a ukrytého v bezpečí stromů, paneláků a menších uliček. „I tím, že jsme na okraji Prahy, není úplně snadné nás najít, ale máme to tak trošičku schválně… Mohli bychom taky mít někde cedule a šipky, ale takhle to je pro maminky lepší. Preferujeme soukromý a bezpečný prostor.“


Znáte někoho, komu by se pomoc Azylového domu pro matky s dětmi v Praze mohla hodit, nebo jen chcete informaci o něm poslat dál? Budeme rádi za každé sdílení!


Kommentarer


bottom of page