• Nacházíte se zde:
  • Projekty
  • Zipyho a Jablíkovi kamarádi

Zipyho a Jablíkovi kamarádi

Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) je opět partnerem v šíření metodiky podpory duševního zdraví u dětí 1. stupně Zipyho kamarádi. Projekt realizuje nezisková organizace E-clinic, z.ú. s finanční podporou Gesou z.s.
Zipyho kamarádi jsou metodika určená pedagogickým pracovníkům (a spřízněným profesím) pro práci s dětmi ve věku 5-7 let. Díky práci s metodikou dochází u dětí k rozvoji jejich sociálních dovedností a strategií zvládání obtížných životních situací, ale i ke zlepšení vztahů v kolektivech. Metodika sestává z 24 lekcí rozdělených tematicky do 6 modulů (emoce, komunikace, vztahy, šikana, ztráty, jdeme dál) a byla několikrát evaluována v Čechách i v zahraničí. Zipyho kamarádi byli vyvinuti britskou charitativní organizací Partnership for Children a jsou rozšířeny do více než 30 zemí světa.


V předchozích projektech obě organizace CSSP a E-clinic, z.ú.společně implementovali v ČR metodiku Zipyho kamarádi a navazující Jabllíkovi kamarádi. V roce 2015- 2017 získali grantovou podporu z Norských fondů a v letech 2016-2018 grantový program OP Praha – pól růstu ČR 
Nyní se podařilo organizaci E-clinic sehnat sponzorský dar na tisk materiálů pro učitele. Projekt tak může pokračovat bez nutnosti další grantové podpory. Kurzy proškolení v metodice si účastníci hradí sami.
Kurz Zipyho kamarádi sestává z 8 hodinového tréninku a následného metodického vedení v rozsahu 9 hodin rozdělených do 2-3 setkání v průběhu jednoho roku. Kurz je akreditován MŠMT v rámci DVPP a vedou jej certifikovaní lektoři.
Kurzy jsou zajišťovány neziskovou organizací E-clinic. Více informací, cenu kurzu a aktuality naleznete na zipyhokamaradi.cz 
Kontaktujte nás na zipy@ecinstitut.cz