Články

Centrum sociálních služeb Praha pomáhá

9. 4. 2020 |

Ředitelství Centra sociálních služeb Praha v Žilinské ulici se změnilo v distribuční centrum.

Desítky aut každý den přiváží a na základě rozhodnutí hl. m. Prahy zase rozváží po území našeho hlavního města osobní ochranné pomůcky a prostředky, dezinfekci, ale také třeba stany pro osoby bez přístřeší. Vše je určeno pro poskytovatele sociálních služeb a jejich klienty, kteří jsou v této době v první linii při ochraně obyvatel před epidemií Covid-19. Více v nku kliknutím na nadpis článku.

„Od samého začátku jsme museli řešit obrovské množství organizačních změn. Ze dne na den nám k práci poskytovatele sociálních a humanitárních služeb přibyla i činnost provizorní logistické firmy. Naši pracovníci, ať už přímo z ředitelství, nebo z našich ostatních pracovišť, jako jsou například manželské poradny, nastoupili na směnný provoz, včetně toho nočního. V prvních dnech jsme se vše vlastně učili za pochodu a tvořili jsme logistický systém distribuce,“ říká Ludmila Tomešová, pověřená řízením Centra sociálních služeb Praha.

 

„Velké poděkování patří všem, kteří na základě výzev na našich sociálních sítích přinášejí potřebný zdravotnický i ostatní materiál. Třeba nedostatkové bezkontaktní teploměry, šité roušky, stany a spacáky pro lidi bez domova a další věci pro sociálně potřebné. A samozřejmě také velké poděkování všem našim zaměstnancům, kteří pomoc poskytují i za těchto nelehkých podmínek,“ dodává Ludmila Tomešová.

 

Dosud se v rámci distribučního centra rozvezlo 5 440 litrů dezinfekce, 837 000 ks roušek a respirátorů, 200 000 párů rukavic a tuny dalšího potřebného materiálu.

 

„Nejen stovky telefonátů každý den, ale zejména neustálé vysvětlování proč a kdy…

Je to práce, která přináší obrovský stres, ale víme, že to jednou skončí a vrátím se zpátky k mé normální práci tak, jako všechny mé kolegyně a kolegové, bez kterých by to celé nemohlo nefungovat. A za to jim patří mé velké poděkování,“ říká Valentina Švarcová, vedoucí sekretariátu, v současné době organizační pracovnice Distribučního centra.