Články

Centrum sociálních služeb Praha prezentovalo své služby na „Dni neziskových organizací“ na Praze 5 (klik)

17. 9. 2018 |

Dne 12. 9. 2018 se na pěší zóně Anděl uskutečnil již dvanáctý ročník „Dne neziskových organizací“. Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) představilo široké veřejnosti služby, které poskytuje na celém území hl. města Prahy.

Mgr. M. Strouhalová představila služby Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy a informovala občany o nově otevřeném pracovišti na Praze 5, Jindřicha Plachty 595/6, Praha 5 – Smíchov.
Pracovníci Intervenčního centra nabízeli pomoc zaměřenou proti domácímu násilí. „Nebát se o problémech mluvit a přijít si pro pomoc je prvním krokem k řešení domácího násilí ve všech podobách“, uvedla Mgr. Zuzana Chomová, vedoucí IC.
„V současné době jsou k vidění plakáty v podobě komiksu v MHD, dále budou k vidění citylighty na tramvajových zastávkách a v metru. V přípravě je publikace, ke které bude vydána také čtyřstránková brožura. V brožuře naleznete příběhy domácího násilí v komiksové podobě. Informace o tom, co je vztahové násilí, na co si dát ve vztahu pozor, co dělat, pokud se násilí děje a v neposlední řadě informace s kontakty na Intervenční centrum. Záměrně je graficky zpracována tak, aby byla pro laickou veřejnost vizuálně atraktivní a vzbudila jejich pozornost“, dodala Mgr. Chomová.
Informační a poradenské centrum Kontakt nabízelo pak ucelený přehled všech poskytovaných služeb CSPP. V rámci „Týdne sociálních služeb“ v termínu od 8. do 14. 10. 2018 bude na jednotlivých pracovištích CSSP jak pro laickou tak odbornou veřejnost „Den otevřených dveří“.
„Za účast naší organizace na těchto akcích jsem rád, informace o službách CSSP se tak dostanou do povědomí občanů nejvíce. Závěrem bych dodal, že jako příspěvková organizace hl. m. Prahy většinu odborných služeb poskytujeme bezplatně. Nebojte se přijít, pomoc nabízíme všem potřebným“, zhodnotil slovy Mgr. Tomáš Ján, MBA, ředitel CSSP.
Více na: www.csspraha.cz
Praha dne 14. 9. 2018, zpracoval: Gabriela Dolanská

Den neziskových organizací 2018

Den neziskových organizací 2018

Den neziskových organizací 2018