Články

DĚTI Z CENTRA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRAHA SI UŽILY KONEC PRÁZDNIN V MIRAKULU

3. 9. 2018 |

Azylové domy Centra sociálních služeb Praha jsou součástí příspěvkové organizace hlavního města Prahy a poskytují pobytové služby lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Většina našich klientů je odkázána na pomoc státu – respektive na finanční příjmy formou dávek pomoci v hmotné nouzi. Klienti se musí spoléhat jen sami na sebe, protože většinou nemají podporu ve své rodině. Nejčastějším důvodem pro přijetí k nám jsou právě nefunkční vztahy v rodině, domácí násilí. K doplnění komplexních služeb CSSP také provozuje Dětskou skupinu BONA.
„Výlet do zábavního parku Mirakulum na konci prázdnin byl motivován snahou vytvořit našim klientům vzpomínku na hezký zážitek a umožnit dětem poznávat věci, na které jejich maminky a tátové nemají dostupné finance. Velké poděkování patří vedení Parku Mirakulum za umožnění zvýhodněného vstupu pro rodiče a bezplatného pro děti“, dodal Mgr. Tomáš Ján, MBA, ředitel CSSP.
Park Mirakulum v Milovicích se rozkládá na více než deseti hektarech se dvěma stovkami atrakcí. Nepřehlédnutelnou dominantou Mirakula je dřevěný hrad, který spojuje osm věží s nadzemními průlezy. Díky tomu naše děti překonávaly až desetimetrové výškové rozdíly, visuté mostky, rozhledny nebo tobogán, který vede do podzemních chodeb hradu.
Nejmenší děti uchvátila pestrobarevná dětská vesnička „V zemi prasátka Pigy“. Svým nezaměnitelným designem podněcuje dětskou fantazii a nabízí mnoho zákoutí a malých průlezů, které mají nejmenší děti při hře tolik rádi.
Jedinečnou atrakcí pro malé i velké byla velká trampolína, obří houpačky a minizoo, umístěná v zadní části Mirakula. Přímý kontakt se zvířaty byl neopakovatelný jak pro rodiče i děti.
Završením dne, kde děti strávily nejvíce času, bylo objevení oázy, vodního světa. Tato atrakce stojí na principu hry s vodou, nikoli koupání. Unikátní vodní dílo přineslo osvěžení všem.
Díky vedení naše děti strávily konec prázdnin aktivně, v pohybu, hravou formou, dnem plným zážitků, na který se svými rodiči budou dlouho vzpomínat. Děkujeme!
Praha 31. 8. 2018

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum

Mirakulum